Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

(Α1 ΕΚΑΣΑΜΑΘ - LIVE)

ΡΟΥΠΕΛ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ  73-51 Τελικό (1-0)

*Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδα μας και την Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης.

* Η ενημέρωση θα είναι λεπτό προς λεπτό και θα ανανεώνεται με refresh και όχι αυτόματα.

* Το Ρούπελ τερμάτισε στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 13-1, ενώ η Ολυμπιάδα στην 4η με ρεκόρ 6-8. Το πρώτο παιχνίδι θα διεξαχθεί στο κλειστό γήπεδο Ηράκλειας, με το Ρούπελ να έχει το πλεονέκτημα έδρας.

* Πανελλήνιο τουρνουά παμπαίδων badminton διεξάγεται στο κλειστό γήπεδο του Σιδηροκάστρου.

* Ξεκινάνε το ζέσταμα οι δυο ομάδες.

* Στο 75% η πληρότητα.

* Διαιτητές του αγώνα θα είναι οι Νέδογλου Ζ. και Κατζουρίδης.

2-0. Γεωργιανός

Κακό ξεκίνημα και από τις δύο ομάδες με μόλις ένα καλάθι στα πρώτα τρία λεπτά του παιχνιδιού.

4-0. Γκολ φάουλ από τον Λουλούδη. Χαμένη η έξτρα βολή που είχε στη διάθεσή του.

Τέλος πρώτου δεκαλέπτου.

Το Ρούπελ με δύο σερί τρίποντα κατάφερε να διευρύνει λίγο τη διαφορά και να κλείσει το 1ο δεκάλεπτο στο +8.

2ο Δεκάλεπτο

16-11.

Βολές για τον Παπαδόπουλο.

17-11. Παπαδόπουλος (1π.)

17-13.

19-13. Γκολ φάουλ από τον Παπαδόπουλο. (3π.)

20-13.Εύστοχος και στη βολή ο Παπαδόπουλος. (4π.)

20-15.

21-15.

22-15.Δύο εύστοχες βολές από τον Λουλούδη (6π.)

25-15.Κάτος (6π.)

Time out και πάλι από την Ολυμπιάδα καθώς η διαφορά ανέβηκε στους 10 πόντους.

30-25.

Time out και 18'' για τη λήξη του ημιχρόνου. Κατοχή και μια ολόκληρη επίθεση έχει το Ρούπελ.

33-25.Δαλαγκόζης (9π.)

Τέλος δεύτερου δεκαλέπτου.

Κατώτερο από τις προσδοκίες του το Ρούπελ στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο έχει το πάνω χέρι με μία διαφορά 8 πόντων. Από την άλλη μεριά η Ολυμπιάδα προσπαθεί να κοντράρει τους γηπεδούχους βρίσκοντας τους σχετικά άστοχους στο πρώτο μέρος του ματς.

40-34.

42-34.Γκολ φάουλ από τον Κεμανετζή (8π.)

43-34. Και η βολή εύστοχη από τον Κεμανετζή (9π.)

43-36.

Τεχνική ποινή στον Γεωργιανό για flopping.

43-37.

45-37.Λουλούδης (8π.)

48-37.Φραγκούλης (3π.)

Time out από τον προπονητή της Ολυμπιάδας.

2:32 για τη λήξη του 3ου δεκαλέπτου.

48-40.

48-41.

49-41.Λουλούδης (10π.)

Λήξη 3ου Δεκαλέπτου.

4ο Δεκάλεπτο

Αντιαθλητικό φάουλ και δύο βολές για το Ρούπελ.

50-41.Φραγκούλης (4π.)

53-41.Δαλαγκόζης (15π.)

Στο +12 το Ρούπελ και time out από την Ολυμπιάδα.

54-41.Γιαννάτος (5π.)

54-44.

56-44.Κάτος (8π.)

59-44.Φραγκούλης (7π.)

6 λεπτά για τη λήξη του ματς και στο +15 το Ρούπελ.

73-51.Λουλούδης (11π.)

Τέλος του ματς στο Κλειστό της Ηράκλειας.

Το Ρούπελ κατάφερε στο 4ο δεκάλεπτο να ξεφύγει στο σκορ και να τελειώσει το ματς στο +22.

Κάπου εδώ τελειώνει η live αναμετάδοση του αγώνα.

Επιμέλεια: Κυριάκος Καμπέρης

Σχόλια

Δημοφιλείς αναρτήσεις από αυτό το ιστολόγιο

(National League 2 - 1η αγωνιστική / Postgame)

ΡΟΥΠΕΛ   86-65  Π.Σ ΕΥΚΑΡΠΙΑ   ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ ΠΡΕΜΙΕΡΑ !   Πέντε μήνες και κάτι μακριά από την αγαπημένη τους ομάδα ήταν οι φίλαθλοι του Ρούπελ, οι οποίοι απόλαυσαν την ομάδα τους που έκανε περίπατο και ξεκίνησε ιδανικά στο νέο πρωτάθλημα της National League 2. Η ομάδα του Φώτη Κοκολιού κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο λεπτό και δεν άφησε περιθώρια στην Ευκαρπία παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ για τρία δεκάλεπτα. Συγκλονιστική η παρουσία του κόσμου, που στηρίζει έμπρακτα για άλλη μια χρονιά την μεγάλη προσπάθεια. Αναφορικά με το παιχνίδι, οι "μπλε" ξεκίνησαν δυναμικά και προηγήθηκαν με 10-2 και 22-5 για να ολοκληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο στο 22-8. Στην 2η περίοδο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να παίζουν στα "κόκκινα", βρήκαν εύκολους πόντους και ανέβασαν την διαφορά σε πολύ υψηλά επίπεδα (47-22 ημιχ.) σκορπώντας ενθουσιασμό στην κερκίδα. Η Ευκαρπία θέλησε να αντιδράσει, αλλά η κυριαρχική εμφάνιση του Ρούπελ δεν δεχόταν αμφισβήτηση και έτσι είχα

(GIANNAKIS ACADEMY - BASKETBALL CAMP)

Η ΠΡΩΤΗ ΑΞΕΧΑΣΤΗ ΗΜΕΡΑ ΕΝΟΣ ΣΠΟΥΔΑΙΟΥ CAMP !   ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΓΙΑΝΝΑΚΗ, ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΕΡΙΕΛΑΜΒΑΝΕ Η 1η ΗΜΕΡΑ !!   Το πολυσυζητημένο camp του Παναγιώτη Γιαννάκη στο Σιδηρόκαστρο, ξεκίνησε την Τετάρτη 14/6 ανήμερα δηλαδή της ιστορικής επετείου της κατάκτησης του Eurobasket του 1987. Το μενού της 1ης ημέρας είχε πολλά και οι επόμενες ημέρες αναμένονται ακόμη πιο συναρπαστικές, με την αρχή ωστόσο να είναι εντυπωσιακή. Η ακαδημία του Ρούπελ Σιδηροκάστρου που συμμετέχει αποκλειστικά στο camp και εντελώς δωρεάν μάλιστα, γέμισε το κλειστό γυμναστήριο Σιδηροκάστρου, με την συμμετοχή να αγγίζει σχεδόν το απόλυτο (100 νεαροί αθλητές και αθλήτριες).  Τα τμήματα χωρισμένα σε δυο γκρουπ, παρέλαβαν τα ρούχα τους και στην συνέχεια άκουσαν με μεγάλη προσήλωση τα λόγια και τις συμβουλές ενός εκ των σπουδαιότερων αθλητών και προπονητών της Εθνικής μας ομάδας, Παναγιώτη Γιαννάκη και του επιτελείου του (Λινάρδος Ν., Ηλιάδης Σ., Γιαννάκης Δ., Αλεξιάδης Θ.). Ακολούθησε ζέσταμα κ

(National League 2 - 4η αγωνιστική / Postgame)

ΡΟΥΠΕΛ  61-64  ΒΑΣΙΛΙΚΑ   "ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ" ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ !   Τρίτη διαδοχική ήττα και πρώτη εντός έδρας για το Ρούπελ, που δεν δείχνει τον καλό του εαυτό και χάνει άλλο ένα παιχνίδι στο οποίο μάλιστα είχε τον πλήρη έλεγχο μέχρι το 35'. Το άσχημο τέταρτο δεκάλεπτο και τα εύστοχα σουτ τριών πόντων του Ντισλή οδήγησαν τους φιλοξενούμενους σε μια μεγάλη νίκη στο Σιδηρόκαστρο. Αναφορικά με το παιχνίδι, οι δυο ομάδες ξεκίνησαν ισορροπημένα και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε στο 20-18. Στην 2η περίοδο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και βρέθηκαν στο +12 (34-22) στο 16', ωστόσο έχασαν την συγκέντρωση τους και τα Βασιλικά μείωσαν σε 37-32 στο ημίχρονο.  Στην 3η περίοδο, οι δυο ομάδες ήταν άστοχες αλλά οι "μπλε" είχαν τον έλεγχο και το πάνω χέρι στο σκορ με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 48-42. Στο 4ο δεκάλεπτο, το Ρούπελ βρήκε δυο τρίποντα με τον Δαλαγκόζη και έδειχνε να "καπαρώνει" την νίκη όντας στο +10 (56-46) στο 33' ωστόσο τα Β