Με πολύ κακή εμφάνιση το παιδικό του Ρούπελ έχασε από την πανύψηλη ομάδα των Ικάρων σε μια θεαματική αναμέτρηση.
ΡΟΥΠΕΛ(ΣΙΣΚΟΣ):ΓΙΑΚΟΝΙΟΥΚ 11(1),ΔΑΛΑΓΚΟΖΗΣ 5,ΔΑΜΙΑΝΑΚΟΣ 2,ΚΑΜΠΕΡΗΣ 2,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 2,ΖΩΗΡΟΣ,ΒΕΝΤΟΥΖΗΣ,ΤΑΝΤΣΗΣ 2,ΦΟΥΛΙΔΗΣ,ΑΝΤΩΝΗΣ.

Σχόλια

Δημοφιλείς αναρτήσεις από αυτό το ιστολόγιο

(National League 2 - 1η αγωνιστική / Postgame)

ΡΟΥΠΕΛ   86-65  Π.Σ ΕΥΚΑΡΠΙΑ   ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ ΠΡΕΜΙΕΡΑ !   Πέντε μήνες και κάτι μακριά από την αγαπημένη τους ομάδα ήταν οι φίλαθλοι του Ρούπελ, οι οποίοι απόλαυσαν την ομάδα τους που έκανε περίπατο και ξεκίνησε ιδανικά στο νέο πρωτάθλημα της National League 2. Η ομάδα του Φώτη Κοκολιού κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο λεπτό και δεν άφησε περιθώρια στην Ευκαρπία παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ για τρία δεκάλεπτα. Συγκλονιστική η παρουσία του κόσμου, που στηρίζει έμπρακτα για άλλη μια χρονιά την μεγάλη προσπάθεια. Αναφορικά με το παιχνίδι, οι "μπλε" ξεκίνησαν δυναμικά και προηγήθηκαν με 10-2 και 22-5 για να ολοκληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο στο 22-8. Στην 2η περίοδο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να παίζουν στα "κόκκινα", βρήκαν εύκολους πόντους και ανέβασαν την διαφορά σε πολύ υψηλά επίπεδα (47-22 ημιχ.) σκορπώντας ενθουσιασμό στην κερκίδα. Η Ευκαρπία θέλησε να αντιδράσει, αλλά η κυριαρχική εμφάνιση του Ρούπελ δεν δεχόταν αμφισβήτηση και έτσι είχα

(National League 2 - 4η αγωνιστική / Postgame)

ΡΟΥΠΕΛ  61-64  ΒΑΣΙΛΙΚΑ   "ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ" ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ !   Τρίτη διαδοχική ήττα και πρώτη εντός έδρας για το Ρούπελ, που δεν δείχνει τον καλό του εαυτό και χάνει άλλο ένα παιχνίδι στο οποίο μάλιστα είχε τον πλήρη έλεγχο μέχρι το 35'. Το άσχημο τέταρτο δεκάλεπτο και τα εύστοχα σουτ τριών πόντων του Ντισλή οδήγησαν τους φιλοξενούμενους σε μια μεγάλη νίκη στο Σιδηρόκαστρο. Αναφορικά με το παιχνίδι, οι δυο ομάδες ξεκίνησαν ισορροπημένα και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε στο 20-18. Στην 2η περίοδο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και βρέθηκαν στο +12 (34-22) στο 16', ωστόσο έχασαν την συγκέντρωση τους και τα Βασιλικά μείωσαν σε 37-32 στο ημίχρονο.  Στην 3η περίοδο, οι δυο ομάδες ήταν άστοχες αλλά οι "μπλε" είχαν τον έλεγχο και το πάνω χέρι στο σκορ με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 48-42. Στο 4ο δεκάλεπτο, το Ρούπελ βρήκε δυο τρίποντα με τον Δαλαγκόζη και έδειχνε να "καπαρώνει" την νίκη όντας στο +10 (56-46) στο 33' ωστόσο τα Β

(National League 2 - 19η αγωνιστική / Postgame)

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ  77-71  ΡΟΥΠΕΛ   ΈΦΤΑΣΕ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ !    Σε ένα παιχνίδι, που σημαδεύτηκε από το σκληρό και πολλές φορές αντιαθλητικό παιχνίδι των γηπεδούχων, το Ρούπελ πάλεψε με όλες του τις δυνάμεις αλλά ηττήθηκε με 77-71 από την Αγία Βαρβάρα και πλέον αν δεν αλλάξει κάτι άρδην θα μπει στην διαδικασία των playout με μειονέκτημα έδρας. Οι "μπλε" κράτησαν την διαφορά του πρώτου αγώνα σε περίπτωση που χρειαστεί, έδειξαν αντίδραση όμως έφυγαν "λαβωμένοι", αφού στο 34' ο Δαλαγκόζης δέχτηκε χτύπημα στα πλευρά βγαίνοντας στον αιφνιδιασμό με το σκορ στο 64-62 και δεν μπόρεσε να συνεχίσει, ενώ παραμένει εξαιρετικά αμφίβολος για το υπόλοιπο της σεζόν που πλησιάζει στο τέλος της.  Αναφορικά με το παιχνίδι, το Ρούπελ μπήκε αρκετά καλά και έλεγχε το παιχνίδι στο πρώτο πεντάλεπτο αλλά οι γηπεδούχοι με "βομβαρδισμό" τριπόντων έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 25-14. Οι παίχτες του coach Δούκα αντέδρασαν και με "όπλο" την άμυνα μεί