Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

(ΡΟΥΠΕΛ-ΑΝΔΡΙΚΟ/2η αγωνιστική)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΡΟΥΠΕΛ   70-68  (58-58 κ.α)

ΚΛΟΠΗ ΚΑΙ ΑΤΥΧΙΑ!

ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΈΤΣΙ ΣΕΡΡΑΙΟΙ!!! Το ανδρικό του Ρούπελ έχασε ένα ημίχρονο κάνοντας την χειρότερη εμφάνιση στην ιστορία του καθώς πέτυχε 13! σε 20'. Το Ρούπελ μπήκε καλά στα πρώτα 5' (2-3),αλλά στην συνέχεια φοβηθήκαμε πάρα πολύ και χωρίς λόγο το ημίχρονο έκλεισε στο 33-13. Δεν εμφανίστηκαν οι παίχτες του Νίκου Μάντζιου στο παρκέ στο ημίχρονο. Ωστόσο η φανέλα του Ρούπελ είναι βαριά και η ντροπή,ο φόβος και το άγχος στα πρώτα 20' αντικαταστήθηκε από ψυχή,καρδιά και πάθος και το Ρούπελ φόρεσε το καλό του πρόσωπο στην 3η περίοδο όπου και κατάφερε να κλείσει το σκορ στο -9(46-37). Στην 4η περίοδο το Ρούπελ είχε τα καρύδια να γυρίσει το παιχνίδι και πέρασε για πρώτη φορά στο σκορ με 52-54 χάρη σε τρίποντο του Γρεασίδη. Στην συνέχεια οι Σερραίοι προηγήθηκαν με 57-55 στα 25'' πριν το τέλος,με όργια διαιτησίας, ανύπαρκτα φάουλ σε Παρίση βγήκε με 5 φάουλ, Σπανό που πήρε πεντακάθαρο ριμπάουντ και ο εφευρέτης Δημάδης έδωσε το 5ο φάουλ. Αποκορύφωμα ως τα 25'' πριν το τέλος το τρίποντο φάουλ που κέρδισε ο Ιακωβίδης που θα έπρεπε να έχει βγει με τεχνικές ποινές και δεν πήρε ούτε μια. Το Ρούπελ όμως ήταν ακόμη εκεί και με τρίποντο του Δαλαγκόζη 15'' πριν το τέλος έβαλε φωτιά στο παρκέ(57-58 15''). Έξαλλοι πανηγυρισμοί στις κερκίδες που λίγο μετά 5'' για το τέλος ήρθε η οργή προς τους διαιτητές που έδωσαν αμυντικό φάουλ στον Σκαλιστή αντί για επιθετικό φάουλ του Ιακωβίδη που κλείδωσε τον Σκαλ. Ωστόσο μπήκε η μια βολή και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση. Στην παράταση με 2 τρίποντα έγινε το 64-58 και ο Γρεασίδης δέχθηκε ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ τεχνική ποινή που του στέρησε το υπόλοιπο του αγώνα,καθώς βγήκε και αυτός με 5 φάουλ. Το παιχνίδι πήγε στο 67-60 1' πριν το τέλος,ωστόσο με διαδοχικά καλάθια ήρθε το 70-64 25'' πριν το τέλος. Τρίποντο από Δαλαγκόζη στην συνέχεια,συνεχόμενες χαμένες βολές από τους παίχτες του Πανσερραϊκού και 3 βολές στον Παρχαρίδη λίγο πριν το τέλος. 1/3 με την τελευταία επίτηδες χαμένη και 70-68 5'' για το τέλος. Χαμένες βολές εκ νέου,ριμπάουντ τρίποντο του Δαλαγκόζη από το κέντρο αλλά η μπάλα τον ξέρασε και έτσι χάθηκε μια τεράστια ευκαιρία για νίκη. Μεγάλα καρύδια απέδειξαν πως έχουν όλοι οι παίχτες του Μάντζιου. ΌΡΓΙΑ ΑΠΟ ΔΗΜΑΔΗ,ΝΕΔΟΓΛΟΥ. ΔΕΝ ΓΛΙΤΩΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ. ΦΡΙΚΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΡΟΥΠΕΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ. ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ Α.Ο.Σ ΕΚΤΟΣ. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΌΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΜΑΝΤΖΙΟΥ. ΤΕΛΕΙΟΣ Ο ΣΚΑΛΙΣΤΗΣ(27π.).  27-35  ΤΑ ΦΑΟΥΛ ΚΑΙ ΌΛΑ ΑΥΤΑ ΕΝΩ ΤΟ ΡΟΥΠΕΛ ΈΠΑΙΖΕ ΖΩΝΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ PRESS ΣΕ ΌΛΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ!!!

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:12-06,33-13(21-07),46-37(13-24),58-58(12-21).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΠ.):ΠΟΥΛΙΟΣ,ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ 18(1),ΓΕΩΡΓΙΑΝΟΣ 10(1),